Вареники з картоплею та цибулею
Одна зі страв, знайома кожній дитині та дорослому - це вареники з картоплею та цибулею. Готуються вони нескладно, головне, мати під рукою хороший рецепт тіста. А виходять завжди смачнішими, ніж магазинні напівфабрикати. Крім того, можна наліпити відразу багато вареників і заморозити невеликими порціями. Потім залишиться тільки швиденько відварити і смачна вечеря для сім'ї готова. Калорійність страви в середньому не перевищує 150 ккал.
Вареники з картоплею та смаженою цибулею - фото рецепт покроково
М'які домашні вареники з картоплею - чудовий обід вихідного дня. Подавати їх можна зі сметаною і обов'язково приготувати багато цибулевої засмажки. Навіть ті, хто не дуже любить смажену цибулю, не відмовляться від такої ситної страви.
У рецепті тісто замішується в хлібопічці. Воно виходить добре вимішане, м'яке та еластичне. Але замішувати можна і руками.
Інгредієнти
- Борошно пшеничне: 400 г
- Яйце куряче: 1 шт
- Вода холодна: 180 мл
- Сіль харчова: 1 ч. л. + у начинку за смаком
- Рослинна олія: 1 ч. л. + 80 мл для засмажки
- Картопля: 500 г
- Цибуля ріпчаста: 3 шт
- Зелень кропу: за бажанням
- Вершкове масло: 60 г
Інструкція приготування
-
Беремо всі необхідні продукти. картоплю одразу чистимо та миємо. Після цього приступаємо до приготування начинки.
-
Картоплю розрізаємо на чотири частини. Складаємо в каструлю, заливаємо водою і ставимо на вогонь. Доводимо до кипіння, солимо за смаком і залишаємо варитися до готовності.
-
У цей час цибулю очищаємо від лушпиння, нарізаємо на дрібні кубики.
-
Відправляємо в пательню з розігрітою рослинною олією (50 мл) і обсмажуємо до золотистого кольору. Знімаємо з вогню.
-
Зливаємо воду з каструлі з картоплею, додаємо приблизно третю частину посмаженої цибулі, подрібнений кріп, сіль і вершкове масло (30 г).
-
Робимо пюре зручним способом. За потреби додаємо гарячу кип'ячену воду. Начинка готова, даємо їй повністю охолонути.
-
У склянку об'ємом 230 мілілітрів вбиваємо яйце і доливаємо води 180 мілілітрів.
-
Виливаємо вміст склянки у відро від хлібопічки, додаємо просіяне борошно, олію (1/2 ст. л.), олію (1/2 ст.). л.) і сіль (1 ч. л.). Ставимо відро в хлібопічку, вибираємо програму «тісто».
-
Після звукового сигналу викладаємо тісто на робочу поверхню. Відрізаємо ¼ від загальної маси. Формуємо ковбаску і ріжемо її на однакові шматочки.
-
Кожен шматочок обвалюємо в борошні, надаємо йому круглої форми.
-
Розкачуємо кожну заготовку в коло товщиною 2 міліметри.
-
Викладаємо на кружок велику ложку начинки.
-
Краї з'єднуємо і прищипуємо. Робимо по краю виробу косичку.
-
Готові вареники опускаємо в каструлю з киплячою підсоленою водою. Коли вони спливуть, варимо приблизно 2-3 хвилини.
-
Викладаємо у велику тарілку, додаємо вершкове масло (30 г) і обережно перемішуємо. Зверху поливаємо цибулевою засмажкою.
Рецепт вареників із картоплею, цибулею та салом
Вареники з цибулею і салом - ідеальний варіант для тих, кому подобаються ситні домашні страви. Рецепт їхнього приготування не надто відрізняється від класичного, але завдяки засмажці на салі виходить дуже ситно і водночас шалено смачно.
Інгредієнти:
- Вода - 1 ст.;
- Борошно - 300 г;
- Сіль - 1/2 ч. л.;
- Картопля - 4 шт.;
- Цибуля - 2 шт.;
- Сало - 150 г.
Спосіб приготування:
- Насамперед займаємося картоплею. Чистимо, добре промиваємо, ріжемо шматочками. Опускаємо в киплячу підсолену воду і ставимо варитися до готовності.
- Цибулю нарізаємо кубиками маленького розміру і смажимо на заздалегідь розігрітій сковороді до золотистого кольору.
- Борошно просіваємо і додаємо в нього сіль. Гарячу воду вливаємо тонкою цівкою й акуратно замішуємо тісто. Спочатку ложкою, потім руками. Стежимо, щоб тісто не було тугим. Залишаємо на 15-20 хвилин для вистоювання.
- Із сала зрізаємо шкірку, м'якоть нарізаємо шматочками невеликого розміру. Кладемо на розігріту пательню і смажимо до утворення рум'яних шкварок.
- З готової картоплі робимо пюре будь-яким зручним способом. У пюре додаємо сіль, цибулю смажену. Тісто розділяємо на три рівні частини. Кожну розгортаємо у великий тонкий пласт і чашечкою середнього розміру видавлюємо кружечки.
- На середину кружечка викладаємо начинку і защипуємо краї, формуючи виріб потрібної форми. Заготовки відправляємо в киплячу воду варитися до готовності.
- Викладаємо у велику тарілку і відразу ж поливаємо жиром зі шкварками. У поєднанні з холодною сметаною така страва не має рівних.
Як приготувати вареники з картоплею, цибулею та грибами
Здавалося б, картопляні вареники абсолютно не підходять для застілля на честь значущої події. Але якщо в начинку додати гриби, таку страву цілком можна поставити на стіл, за яким зібралися найближчі люди.
Інгредієнти:
- Борошно - 800 г;
- Вода - 400 г;
- Картопля - 10 шт.;
- Цибуля - 6 шт.;
- Гриби - 300 г;
- Сіль - за смаком.
Спосіб приготування:
- Картоплю чистимо, миємо, розрізаємо на кілька частин. Кладемо у відповідну каструлю, заливаємо водою і відправляємо варитися до готовності.
- У цей час 2-3 цибулини дрібно нарізаємо й обсмажуємо до золотистого кольору.
- Дрібно нарізаємо гриби, обсмажуємо, солимо. З картоплі зливаємо воду, робимо пюре, наприкінці додаємо цибулю і гриби, перемішуємо.
- Воду кімнатної температури виливаємо у велику миску, трохи солимо і частинами всипаємо просіяне борошно. Замішуємо тісто ложкою або лопаткою, а потім вимішуємо руками. Залишаємо на 10 хвилин. У цей час смажимо крупно нарізану цибулю, що залишилася.
- Тісто ділимо на рівні частини, кожну розкачуємо, вирізаємо склянкою кружечки і робимо варенички. Заготовки відправляємо в киплячу воду і варимо 3-4 хвилини після повторного закипання.
- Дістаємо вареники у велику миску або каструлю, зверху поливаємо цибулевою засмажкою. Дуже акуратно перемішуємо. Подаємо просто так, зі сметаною або іншим соусом.
Вареники із сирою картоплею та цибулею
Вареники можна робити не тільки з готового картопляного пюре. Не менш смачно виходить і з сирої картоплі. Тож, якщо немає часу або бажання готувати начинку традиційним способом, скористайтеся наступним фото-рецептом.
Інгредієнти:
- Борошно - 700-800 г;
- Яйце - 2 шт.;
- Сіль - 1 ч. л.;
- Вода - 400 г;
- Картопля - 5 шт.;
- Цибуля - 1 шт.
Спосіб приготування:
- Беремо потрібні продукти. У просіяне борошно додаємо яйце, сіль і поступово вводимо воду. Добре перемішуємо, щоб не було грудочок, і замішуємо еластичне тісто.
- Накриваємо його рушником і залишаємо відпочивати. Тим часом починаємо готувати начинку. Очищену та промиту картоплю нарізаємо кубиками дуже маленького розміру або натираємо на тертці.
- Цибулю також дрібно шаткуємо кубиком. Змішуємо підготовлені продукти, додаємо сіль і перець за смаком.
- Тісто поділяємо на рівні частини, розкачуємо ковбаску і нарізаємо на однакові шматочки.
- Заготовки розгортаємо, у центр кладемо ложку начинки і добре фіксуємо краї. Відразу відправляємо в киплячу воду. Готуються такі вареники трохи довше за звичайні - приблизно хвилин 7-10.
- Беремо ще одну цибулину, подрібнюємо і обсмажуємо на попередньо розігрітій сковороді до золотистого кольору. Дістаємо вареники, присмачуємо маслом і поливаємо засмажкою.
Поради та рекомендації
Готувати картопляні вареники дійсно дуже просто, але іноді результат дещо розчаровує. То смак недостатньо яскравий, то тісто занадто жорстке, а заготовки під час варіння розвалюються. Щоб цьому запобігти, ознайомтеся з такими порадами та рекомендаціями:
- Не можна економити на приготуванні начинки. Пюре можна зробити на молоці, вершках, з яйцем і вершковим маслом. Але при цьому воно має залишитися досить сухим.
- Особливого смаку начинці надають свинячі шкварки. Але їх потрібно або перемолоти на м'ясорубці, або спочатку різати сало дуже дрібно.
- Для більш яскравого смаку можна обсмажити дрібно порізаний бекон або шматочок копченого сала.
- Тісто на вареники зазвичай готується найпростіше - буквально вода і борошно. Для еластичності можна додати яйце і трохи рослинної олії.
- Водночас тісто можна замішувати не тільки на воді, а й на молоці, кефірі, сироватці та навіть відварі, який залишився після варіння картоплі.
- Під час замісу тіста дуже важливо не забити його борошном, тому додавати його потрібно невеликими порціями і стежити за консистенцією.
- Тісто в готовому вигляді має бути ніжним, м'яким і ніяк не клейким.
- Обов'язково потрібно дати хоча б 10-15 хвилин на вистоювання. За цей час набубнявіє клітковина, і тісто набуде необхідної м'якості та еластичності.
- Для ліплення заготовок можна використовувати спеціальне обладнання. У такому разі вареники виходять красивими, а ліплення проходить набагато швидше.
- Щоб під час варіння вареники не розвалилися, і начинка не випливла, потрібно щільно притискати краї. Ще краще зафіксувати край косичкою.
- Морозити напівфабрикати для тривалого зберігання потрібно порціями: викласти напівфабрикати на дошку і посипати борошном.
- Варити вареники потрібно в низькій і широкій каструлі. Середній час готування становить приблизно 5-10 хвилин не більше.
- Вареники із сирою картоплею готуються довше, ніж звичайні, на пару хвилин. Краще буде дістати один і перевірити готовність начинки.
Подавати готові вареники потрібно в гарячому вигляді, присмачивши вершковим маслом, смаженою цибулею або топленим жиром зі шкварками. Ідеальне доповнення - сметана будь-якої жирності. Якщо ж ліньки возитися з ліпленням вареників, смачну і швидку страву можна приготувати за відео-рецептом.